Розповсюджені запитання

У цьому розділі ми зібрали відповіді на найпоширеніші запитання щодо тренувань.

У чому приходити на пробне заняття?

На пробне тренування найкраще взяти з собою зручний спортивний одяг, який не сковує рухи. Ідеально підходять спортивні штани та футболка. Шорти та кофта без замка теж непоганий варіант. Займатися можна босоніж або в шкарпетках. І обов’язково візьміть собі або дитині змінне взуття, аби у ньому дійти з роздягальні безпосередньо в зал. Більш детально питання одягу ми розглядали в статті Для тих, хто вирішив займатися Айкідо..

Чи потрібно купувати кімоно на перше заняття?

Ні, це зайве. Ми щиро вважаємо, що спершу потрібно спробувати те, чим ви плануєте займатися. Згодом можна вирішувати питання про покупку кімоно, або будь-якої іншої екіпіровки, в залежності від того, чим саме ви вирішили займатися.

Чи можна весь час займатися не в кімоно, а в звичайному спортивному одязі?

Авжеж, можна. Питання полягає скоріше в тому, що, якщо Ви твердо вирішили продовжувати тренування, то в кімоно займатися буде значно зручніше. По-перше, воно спеціально спроектовано так, щоб витримувати навантаження, на відміну від звичайного спортивного одягу. По-друге, кімоно добре захищає шкіру від механічних пошкоджень, які можливі внаслідок тертя об татамі. Про те, коли краще купувати кімоно, можна прочитати тут Форма для айкідо: коли ж все-таки купувати кімоно.

Як вибрати кімоно?

Все залежить від того, для кого ви його купуєте: для дитини, чи для дорослого. Про особливості вибору кімоно ми детально розповідали в статтях Як правильно підібрати кімоно для дитини або дорослого, Як підібрати кімоно (частина перша: кімоно для карате), Як підібрати кімоно (частина друга: кімоно для дзюдо).

Чи не буде проблемою для початку тренувань повна відсутність фізичної форми і мінімальний рівень активності?

Ні, адже якщо Ви плануєте почати чимось займатись, то саме з метою підвищення активності та, аби покращити свою фізичну форму. Для новачків навантаження збільшуються поступово й індивідуально. Тому можна сміливо приходити, навіть якщо Ваш рівень звичайної активності – близько нуля.

Чи є якісь протипоказання щодо тренувань?

З приводу протипоказань, то, якщо у Вас є якісь хронічні захворювання, або просто сумніви, краще проконсультуватися зі своїм лікарем. Ми прагнемо, щоб тренування були корисними та зміцнювали організм, а не нашкодили йому.

У якому віці найкраще починати займатися айкідо?

У тому віці, в якому Ви зараз. Обмежень, в даному випадку, немає, головне підходити до занять з розумом. Більш детально питання початку тренувань в дорослому віці ми розглядали в статті Чи не пізно починати заняття з айкідо в 30, 40, 50 років або пізніше?.

З якого віку ви берете дітей на тренування?

В основному з 5-6 повних років, все залежить від залу та наявності вільних місць у групах. Більш детальну інформацію можна дізнатися у наших тренерів. Усі контакти та розклад Ви знайдете тут.

Чи займаєтеся ви з дітьми 3-4 років?

Ні, для більшої ефективності тренувань ми приймаємо дітей, старше цього віку.

Скільки людей займається в групі?

На це запитання немає єдиної відповіді. Все залежить від віку і розміру залу. Оскільки наші зали різні за площею, а учні розділені за віковими категоріями, то в кожному окремому випадку цифра буде відрізнятися.

Що таке Прикладне Айкідо?

Це сучасна система самооборони, спрямована на вирішення конфліктних ситуацій, з якими людина може зіткнутися в сучасному світі. Більш детально з цією темою можна ознайомитися в статті Прикладне Айкідо – самооборона нового часу.

Чи можна приєднатися до тренувань посеред навчального року, чи потрібно чекати початок нового сезону?

Приєднатися до тренувань можна в будь-який зручний для вас момент. Ми не поділяємо групи на новачків і досвідчених. Всі займаються разом. Просто, в залежності від свого рівня, відпрацьовують ті чи інші техніки. Новачки освоюють ази. Ті, хто займається давно, розбирають більш складні техніки і допомагають новачкам швидше впоратися з основами. Тому в нашому Клубі немає поділу на групи. Питання полягає в наявності вільних місць.

Скільки займає підготовка до навчання?

У нашому Клубі відпрацювання прийомів самооборони починається з найпершого заняття. Ми не практикуємо ніяких підготовчих занять і віддаємо перевагу саме такому підходу. Адже, на нашу думку, він набагато ефективніший і більше відповідає реаліям сучасного світу.

Можливо, ви не знайшли тут відповіді на своє запитання, але багато тем ми розглядали в наших Cтаттях. Однак, якщо у вас все ж залишились запитання, Ви завжди можете зв’язатися з нашими тренерами для консультації з того, чи іншого приводу.