Чи не пізно починати заняття з айкідо в 30, 40, 50 років або пізніше?

В каком возрасте можно начинать заниматься айкидо

Чи не пізно починати заняття з айкідо в 30, 40, 50 років або пізніше?

Іноді ми стикаємося з питаннями від досить дорослих людей про те, чи не пізно їм починати займатися айкідо. Вік уже не той, пластичність та еластичність знижуються, і сил вже не так багато, як хотілося б. Щодо цього у нас завжди однозначна думка: ніколи не пізно рухатися вперед.

Відмінність айкідо від професійного спорту

Особливість Прикладного Айкідо полягає в тому, що тут немає єдиних стандартів і вимог, що відсіюють людей, які не відповідають якимось певним стандартам. Професійний спорт обмежений віком, вимагає серйозних фізичних зусиль і пов’язаний з травматизмом. Є кілька визначень спорту, які по-своєму вірні. І, як правило, більшість з них згадують змагання:

  • система організації та проведення відповідних змагань;
  • виключення ризику здоров’ю та життю учасників або глядачів, присутніх на змаганнях;
  • змагання, які діють за правилами, що виключає випадковість або везіння;
  • змагання з різних дисциплін, вправ або їх комплексів.

Так чи інакше, більшість визначень включають в себе елемент змагання. Але айкідо – це не професійний спорт. З одного боку – це стиль життя. Він мотивує завжди бути в русі і розвиватися, але виключно відштовхуючись від початкових даних і особистих можливостей. З іншого боку, – це бойове мистецтво, і в ньому важливі зовсім інші якості, на відміну від професійного спорту. До речі, ми вже писали про змагання в айкідо. Ознайомитися зі статтею можна тут.

Безумовно, тренування не можна буде назвати легкою прогулянкою. І результатів можна буде досягти, тільки якщо докласти зусиль. Але важливий момент полягає в тому, що у кожного своя планка і своя мета. Ми не будемо вимагати від вас неможливого. Але допоможемо, поступово нарощуючи навантаження, прагнути до максимуму своїх можливостей.

Рух заради руху або що головне в тренуваннях

Недарма кажуть, що рух – це життя. По суті, рух і є головною метою того, чим ми займаємося. Рух вперед до себе нового, до своїх особистих можливостей і вершин. Рух заради руху, адже сучасний сидячий спосіб життя приносить нам безліч проблем зі здоров’ям. Айкідо не панацея і не ліки від усіх хвороб. Але одне можна сказати точно: після хорошого тренування, на якому ви виклались на повну, самопочуття однозначно покращиться. Жодних фокусів і ніякої магії. Рецепт дуже простий:

  • виділення гормонів щастя;
  • циркуляція лімфи;
  • ток крові і насичення її киснем.

Все це прості рецепти, які допоможуть вам почувати себе краще. Головне – не кидатися відразу у вир з головою, а нарощувати навантаження поступово. Наші тренери з радістю допоможуть вам у цьому.

Багато хто вважає, що вечорами і так немає ні сил, ні енергії, і взагалі нікуди не хочеться йти, а краще просто відпочити. Повірте, саме хороші регулярні тренування допоможуть вам прийти у форму, напрацювати витривалість, поліпшити власне самопочуття і навіть настрій.

Як вибрати секцію?

Мастер Радоица Спасович

Виявивши бажання зайнятися спортом, багато хто намагається підібрати секцію під себе і ставить друзям / знайомим, які вже займаються, питання про принципову різницю між тими чи іншими видами бойових мистецтв, в яких вони можуть не розумітися. І якщо різниця між баскетболом, футболом і східними єдиноборствами досить очевидна, то розібратися в самих єдиноборствах і підібрати для себе найкращий варіант часом вкрай складно.

По-перше, представники будь-якого виду єдиноборств і школи завжди будуть стверджувати, що саме їх вид / школа / зал і т.д. найкращі.

По-друге, вкрай складно пояснити людині принципову різницю між тим чи іншим видом східних єдиноборств, особливо якщо ти маєш досить туманне або просто узагальнене уявлення про бойові мистецтва в цілому.

Найпростіше буде класифікувати єдиноборства наступним чином:

  • Карате і таеквондо – це удари.
  • Айкідо, Прикладне Айкідо і реальне айкідо – це самооборона.
  • Дзюдо – це в основному кидки і так далі.

Це дуже узагальнена класифікація і назвати її абсолютно точною не можна, вона дає дуже поверхневе розуміння ситуації.

Але ось пояснити принципову різницю часом буває вкрай складно. Тому що, як правило, для кожного вона своя. Але це не скасовує питання «що вибрати?». Підбирати насправді потрібно не за гучною назвою, не за наполегливою рекомендацією і не за модою.

Для початку, в якості першого кроку, спробуйте знайти інформацію про секції, клубі чи школи в інтернеті. Це точно зможе створити перше враження. Принаймні буде зрозуміло, що з себе представляє БМ і сам клуб. Історію нашого клубу можна знайти ось тут.

Крок другий – зв’яжіться з клубом. Поставте всі питання, що цікавлять, уточніть нюанси і запишіться на пробне заняття. Розмова з тренером завжди допоможе вам прояснити деталі. Знову ж таки, ви зможете уточнити актуальний розклад, адреси залів і вартість занять. Наші контакти і розклад тренувань можна знайти в розділі Контакти.

Ну і найголовніший, третій крок, – приходьте на пробне заняття. Основне, що потрібно відчути, – наскільки комфортно ви відчуваєте себе, перебуваючи в залі. Тут важливі взагалі всі фактори. Повинно бути відчуття, що ви «на місці», «в своїй тарілці» і так далі. Визначень для цього відчуття багато. Саме ваші почуття – найкращий критерій. Якщо вам комфортно, значить все правильно. У чому приходити на пробне заняття можна знайти у цій статті.

Ось це і є головний критерій вибору того, чим ви б хотіли займатися. Відчути, що це і справді ваше. Що вам це подобається, підходить, що вам тут зручно, комфортно, затишно. І, повірте, не буде нічого страшного в тому, що ви знайдете своє місце не з першої спроби. До цього теж варто бути готовим. Так само як і до того, що з часом інтереси, бажання і прагнення можуть помінятися. І немає нічого страшного чи ненормального в тому, що ви зазирнете в кілька секцій, які практикують зовсім різні бойові мистецтва. Головне – щоб вам було комфортно займатися тим чи іншим видом спорту. Тоді ваше тіло буде знаходитися в гармонії з внутрішнім світом, не зникне бажання ходити на тренування, займатися і досягати нових вершин. Потрібно просто знайти саме своє місце.

Наші переваги

Групи для дорослих функціонують як на правому, так і на лівому березі. Наші переваги – це зручна транспортна розв’язка, тренування проходять ввечері, у нас дружній і досить різновіковий колектив. Ще одна важлива деталь в тому, що ми не поділяємо групи на чоловічі і жіночі. Це дозволяє напрацьовувати прийоми з партнерами різної комплекції, не працюючи виключно з противником «звичної ваги».

Якщо ви вирішили додати трохи руху і позитивних емоцій в своє життя, будемо раді бачити вас на безкоштовному пробному занятті.