Канікули в тренувальному процесі: забаганка чи необхідність

Канікули в тренувальному процесі: забаганка чи необхідність

Досить часто батьки, друзі та колеги по цеху запитують нас про те, чи не страшно відпускати дітей на канікули. Хтось питає, чи не забудуть діти за літо все, чому їх навчили. Чули ми і варіанти, що після канікул зовсім неможливо зібрати дітей “до купи” та дисциплінувати. Хтось апелює до того, що учні втрачають форму і ще багато інших причин. Сьогодні постараємося максимально широко відповісти, чому ми вважаємо канікули обов’язковими і які саме є у нас в Клубі.

Сезонність або постійність?

Мабуть, почати варто з того, що ми не є професійними спортсменами, які готуються до виступів на певному рівні протягом чітко визначеного періоду часу. Як приклад, можемо згадати футболістів або баскетболістів, перед якими ставляться завдання:

 • витримати ігри протягом сезону;
 • демонструвати певну динаміку і результативність;
 • тримати себе в кондиції протягом конкретного періоду часу і не тільки.

Наше завдання зовсім інша: вдосконалюватися, розвиватися, вчитися, відточувати вміння та майстерність, але для того, щоб застосувати в разі виникнення потреби і крайньої необхідності.

Айкидо на природе

У нас немає змагань, до яких представники інших видів спорту повинні вийти на піку своєї форми. Про те, чому саме ми вважаємо змагання в айкідо безглуздими, ми вже писали. Більш детально можна прочитати тут тут.

Практично будь-які індивідуальні види спорту передбачають ту чи іншу форму проведення змагань, для з’ясування переваги і визначення переможця:

 • гімнастика;
 • акробатика;
 • теніс;
 • стрибки з трампліну;
 • плавання;
 • бадмінтон і багато інших.

Так, безсумнівно, ними можна займатися “для себе”, для власного розвитку і задоволення. Але заперечувати наявність змагального елементу немає сенсу.

Єдиноборства – це нескінченний процес самовдосконалення

На противагу цьому, єдиноборства загалом, і Прикладне Айкідо в першу чергу – це робота над самим собою. Тут ти є своїм найголовнішим суперником. І потрібно ставати краще самого себе не тільки під час сезону, або протягом ігрової кар’єри. Це процес самовдосконалення, якому можна і варто присвятити все життя.

На жаль, неможливо передбачити момент, коли людина виявиться в конфліктній ситуації. Бути готовим за себе постояти потрібно завжди, а не тільки на піку форми і заздалегідь знаючи дату поєдинку. Тому наші тренування і будуються таким чином, щоб людина могла дати відсіч агресору в будь-який момент.

Аттестация по Прикладному Айкидо

Безсумнівно, ми готуємося до іспитів, готуємо до них наших вихованців. Але це дещо інша історія і інша підготовка, про яку ми поговоримо в одній з наступних статей. Щоб не пропустити її появу, підписуйтесь на нашу сторінку в Фейсбук, там ми завжди інформуємо про появу свіжих матеріалів на нашому сайті.

Повернемося до того моменту, де ми говорили про те, що вивченню єдиноборств можна і варто присвятити все життя.

Що дає вивчення Прикладного Айкідо:

 • навички самооборони;
 • впевненість в своїх силах;
 • правильний фізичний розвиток і багато іншого.

Кожному з цих пунктів можна присвятити повноцінний розділ, але мова зараз не про це. Важливо розуміти, що тренування в даному випадку це процес творення. Коли людина вчитися:

 • контролювати себе;
 • опановувати свої емоції;
 • розвивати координацію і не тільки.

Відпочинок як складова навчання.

Але при цьому варто пам’ятати, що навіть від найулюбленішої справи можна втомитися і втратити до неї інтерес, якщо не робити паузи і не відпочивати. Ми націлені на тривалу і плідну роботу. Осягнення будь-якого бойового мистецтва це процес, в якому немає меж, немає кінцевої точки, і який триває роками. Саме тому ми рекомендуємо відпочивати і відновлюватися після навчального сезону.

Айкидо Киев

Робиться це для того, щоб переключитися, відволіктися, встигнути скучити і з задоволенням повернутися до улюбленого заняття в новому сезоні.

Ще один важливий аспект полягає в тому, що навчання в нашому Клубі, як і в будь-якій іншій справі, це отримання певного обсягу знань. У нас є програма, за якою ми працюємо. І чим довше людина займається, тим більший обсяг інформації і знань вона отримує. Але завжди потрібно дати час організму обробити, систематизувати і структурувати отриману інформацію.

Ні для кого не секрет, що якщо щось не виходить, якась задача не піддається вирішенню, то потрібно просто відволіктися, відійти в бік і переключитися. Для того, щоб потім повернутися і вирішити питання, що виникли. І це найдієвіший і набагато більш ефективний спосіб, аніж битися над вирішенням, заганяючи себе все більше і більше в стан, коли хочеться завдання просто кинути.

З тренуваннями абсолютно така ж ситуація. Організму необхідний час для декількох дій:

 • аби обробити отриману інформацію і розкласти її по поличках;
 • зробити необхідні висновки, які можуть не лежати на поверхні;
 • і, можливо, навіть знайти відповіді, які до цього здавалися недосяжними.

Таким чином, відпочинок не призводить до втрати інформації. Він допомагає обробити отриману і є обов’язковою частиною процесу навчання.

Летние каникулы Айкидо Киев

Ну і звичайно ж, абсолютно не можна забувати про один дуже важливий фактор. Дитячий організм росте і розвивається. Літо це прекрасна пора вітамінів і свіжого повітря. Купання і прогулянок. Все це вкрай необхідно для гармонійного і правильного розвитку дитини. І не менш благотворно впливає на дорослих.

Тому повторимося: відпочинок – це важлива і необхідна складова процесу навчання. У нашому Клубі ми завжди робимо зимові та літні канікули. Це можливість побути з близькими і рідними, провідати бабусь, дідусів і далеких родичів, до яких не завжди є можливість приїхати. Просто погуляти, отримати свою порцію вітаміну Д, радісних емоцій і вражень, щоб у вересні повернутися до занять повними сил.

Ми щиро бажаємо вам прекрасного літа і гарного відпочинку, ну а новий тренувальний сезон в нашому Клубі стартує у вересні. Розклад і контактну інформацію завжди можна знайти тут.