Жіночі курси самооборони: реальна допомога або хибна впевненість?

Жіночі курси самооборони: реальна допомога або хибна впевненість?

В інтернеті можна знайти досить багато інформації про спеціальні тренінги, короткі курси самооборони або заняття із самозахисту виключно для жінок. Як правило, запрошують на них представниць прекрасної половини людства під виглядом того, що навчать спеціальним технікам, відкриють секрети і особливості захисту від партнера, що перевершує за фізичними показниками. І найголовніший аспект, який дуже часто вказують організатори таких заходів, полягає в тому, що обіцяють побороти психологічні бар’єри, які могли виникнути в результаті вкрай негативного ставлення з боку чоловіків. Стверджують, що допоможуть розвинути впевненість в собі. Навчать давати відсіч будь-кому і виходити переможцем з якої завгодно ситуації. Сьогодні спробуємо розібратися в цьому питанні більш детально.

Секретні техніки для жінок: міф чи реальність?

самооборона для девушек

Немає сенсу заперечувати той факт, що у жінок є свої особливості, які можна і потрібно використовувати в разі виникнення конфліктної ситуації, або ж ситуації, в якій щось може загрожувати здоров’ю і життю.

В цьому випадку всі засоби будуть хороші. У разі крайньої необхідності в хід може і повинно йти все:

 • нігті;
 • сумочка;
 • парасоля;
 • підбори.

Та взагалі все, що може бути використано для збереження життя і здоров’я.

Так, безсумнівно, за рахунок, як правило, меншої маси дівчатам, при відсутності необхідних знань і умінь, може бути складніше завдати великої шкоди нападаючому. Але ключовий момент тут полягає у відсутності або наявності необхідних знань чи умінь. Атакувати можна що завгодно:

 • незахищені і крихкі частини тіла;
 • больові точки;
 • слабкі суглоби.

Вони є у всіх. Навіть у справжніх Голіафів. Але суть в тому, щоб правильно на них впливати.

Будемо чесні, чоловіки, в більшості випадків, фізично перевершують представниць прекрасної статі. Тому давати відсіч виключно силою не зовсім коректно, тому що навряд чи вдасться досягти необхідного ефекту. Отже варто застосовувати інші способи впливу.

Дуже часто можна чути рекомендації, що необхідно використовувати підручні засоби:

айкидо для девушек

 • пилочку;
 • парфуми;
 • журнал;
 • сумочку;
 • ключі.

Багато хто зі знанням справи говорить, що це панацея, яка врятує в будь-якій ситуації. Безсумнівно, використання підручних засобів – це прекрасна самооборона для дівчат. Але важливо робити це правильно. Адже можна потрапити в м’які тканини. Тоді шкода буде мінімальною, а з досягнутого ефекту вийде хіба що ще більше роздратувати нападника.

Окремо варто відзначити використання спецзасобів. Багато хто покладаэ великі надії на використання шокера або газового балончика. Безсумнівно, їх ефективність доведена і не викликає сумнівів. Але є кілька нюансів:

 • Чи всі вміють ними користуватися?
 • Чи встигне дівчина швидко і непомітно дістати їх у критичній ситуації, якщо немає відповідного напрацювання?
 • Чи зможе застосувати або розгубиться, а те, що повинно було захистити, буде використано вже проти того, хто захищається?

Для цього теж потрібно тренуватися. Безсумнівно, самооборона для жінок має свої особливості. Так, є нюанси, які доступні в більшості своїй саме дівчатам. Але ними потрібно вміти правильно розпорядитися.

Психологічна підготовка і впевненість в собі

Однак найважливіше місце у всій цій історії безсумнівно займає психологічна підготовка і виховування впевненості в собі.

 • Як не розгубитися у складній ситуації?
 • Як виграти кілька секунд на прийняття рішення?
 • Як реагувати в стресовій ситуації?

самооборона для женщин в Киеве

Багато тренінгів і семінарів обіцяють відповісти на всі ці питання. Навчити, підказати і направити. Однак є одна важлива особливість. Все це можливо тільки в тому випадку, якщо є можливість на таких тренінгах, семінарах і тренуваннях випробувати і відпрацювати все це на чоловіках.

На жаль, в житті іноді трапляються ситуації, які накладають відбиток на все подальше життя. Критичні ситуації, що впливають на появу певних бар’єрів і комплексів. Їх можна подолати, якщо є можливість планомірно і поступово вчитися, набиратися впевненості і опановувати себе.

Потрібно пам’ятати прості речі:

 • Навряд чи жінка в тренувальному процесі зможе так само сильно схопити і утримувати іншу жінку, щоб дати можливість навчитися звільнюватися.
 • Дівчина не буде бити іншу дівчину так, як це може робити чоловік. На жаль, такі ситуації трапляються і з ними теж треба вміти справлятися, як і з їх наслідками.
 • Зрештою, може просто заціпити, коли на тебе несеться здоровенний мужик і наміри у нього однозначно не найприємніші.

Найважливішим в даній ситуації стає можливість подолати цей бар’єр. Але якщо дівчина ціпеніє перед агресором, який значно більше за неї. Те чи зможе вона подолати свій страх, відпрацьовуючи прийоми на інших дівчат? Чи зможе перемогти себе в разі критичної ситуації? Дуже складні і вкрай суперечливі питання. І ми не впевнені, що відповіді на них ствердні.

Змішані групи чи закриті тренінги?

Наша думка з цього приводу однозначно: хочете не боятися чоловічої агресії – вчіться з нею справлятися, відпрацьовуючи техніки і прийоми на чоловіках. Це найефективніший і найдієвіший спосіб, на нашу суб’єктивну думку.

женская самооборона

У нашому Клубі немає поділу на чоловічі і жіночі групи. Ми не проводимо індивідуальних занять. Якраз з тієї причини, щоб дівчата, які займаються у нас, могли пробувати техніку на різних супротивниках. Різної комплекції, з різними індивідуальними особливостями. На наше переконання, саме це дозволяє досягти максимального результату.

Так, безсумнівно, процес навчання починається з азів, з найпростіших технік. На початку ми розбираємо і відпрацьовуємо принципи, якими будемо користуватися. Допомагаємо, підказуємо і не опираємося, аби дати можливість зрозуміти сам рух і його принцип. Але досить швидко даємо можливість спробувати відпрацювати прийом від більш сильного удару або дійсно міцного утримування.

І саме цей момент необхідно враховувати дівчатам, при пошуку секції.

 • Хочете бути готовою захистити себе?
 • Вибираєте курси самооборони для дівчат в Києві або будь-якому іншому місті?

Тоді обов’язково дивіться, чи є можливість відпрацьовувати прийоми на чоловіках.

Не так важливо, що саме ви оберете. Айкідо, карате, ММА або Крав-Мага, Дзюдо або джиу-джитсу. Підбирайте місце, де вам буде комфортно, де ви будете почувати себе впевнено. Але обов’язково враховуйте ті моменти, про які ми писали вище. Якщо вирішите записатися на пробне заняття до нас, то всю необхідну інформацію з приводу розкладу і контакти можна знайти тут. А ось в цій статті ми розповідали про те, в чому приходити на пробне заняття.

І пам’ятайте, що найкраща самооборона це попередження самого факту появи конфліктної ситуації. Ми бажаємо вам спокійних і безпечних прогулянок.