Прикладне Айкідо - самооборона нового часу

Семинары реальное и прикладное айкидо

Прикладне Айкідо – самооборона нового часу

Прикладне Айкідо – це сербська система самооборони, розроблена Майстром Радоіцей Спасовічем, Чорний Пояс 9 Дан.

Радоіца Спасовіч більше 30 років займався у засновника Реального Айкідо Любомира Врачаревіча, був одним з його найкращих учнів і 25 років провів в якості особистого асистента Грандмайстер Любомира. За цей час він:

 • Взяв участь у неймовірній кількості семінарів по всьому світу. Сам провів понад сто семінарів в різних країнах, включаючи Сербію, Македонію, Україну, Естонію, Казахстан, Азербайджан, Чорногорію, Хорватію і не тільки.
 • Неодноразово брав участь у наймасштабнішому фестивалі бойових мистецтв у французькому місті Берсі.
 • Проводив навчання курсантів Сербської Військової Академії збройних сил.
 • Виховав не одне покоління чорних поясів.

Особисті досягнення:

 • У 2003 році на з’їзді Всесвітнього Залу Слави Бойових Мистецтв, який проводився в Далласі, штат Техас, США, був визнаний «Кращим інструктором бойових мистецтв у світі», про що отримав відповідний сертифікат.
 • Двома роками пізніше, в 2005, в Чикаго, США, на черговому з’їзді Всесвітнього Залу Слави Бойових Мистецтв висока комісія з 10 найбільших Майстрів бойових мистецтв сучасності присудила Радоіці Спасовічу 8 Дан Реального Айкідо.
 • У 2012 році Грандмайстер Любомир Врачаревіч, володар 10 Дана, найвищого в бойових мистецтвах, за видатні досягнення і неймовірну техніку вручає Майстру Радоіці 9 Дан.

Прикладне Айкідо – сучасний стиль захисту, заснований на досвіді і біомеханіки

Педагог за покликанням і освітою, Радоіца Спасовіч все життя присвятив вивченню Реального Айкідо і досяг у ньому величезних висот. З кожним роком Майстер продовжує тренуватися, розвиватися і вдосконалюватися, намагаючись поглибити і розширити свої знання в області самооборони. Як плід багаторічної роботи і накопиченого досвіду, в 2016 році Майстер Радоіца Спасовіч створює Міжнародну Федерацію Прикладного Айкідо. Це сучасний стиль, який об’єднав у собі ефективні прийоми, виконати які може будь-який учень, незалежно від фізичної сили і комплекції. Принципи Прикладного Айкідо базуються не на силі, а на біомеханічних особливостях людського тіла:

 • злами;
 • больові;
 • задушливі;
 • ударна техніка;
 • кидки;
 • захист від нападу кількох атакуючих;
 • робота проти зброї.

Все це дозволяє максимально ефективно відбивати будь-яку агресію, з якою може зіткнутися дитина або дорослий.

Сербське Айкідо і наш шлях в ньому

Тренерський склад Клубу Прикладного Айкідо “Лазар”, в особі Юрія Петровічева, Валерія Приходченка і Олени Морачевич, також починав свій шлях у вивченні айкідо саме з дисципліни Любомира Врачаревіча – Реального Айкідо.

Ми починали займатися в Клубі Реального Айкідо «Арістон». Пізніше він був реорганізований в Клуб Реального Айкідо «Київ» і Український Центр Реального Айкідо. Які займалися вивченням і популяризацією Реального Айкідо паралельно, взаємодіючи на семінарах і заходах, пов’язаних з цим бойовим мистецтвом.

У 2016 році, коли Радоіца Спасовіч оголосив про створення Міжнародної Федерації Прикладного Айкідо, було прийнято рішення слідувати за нашим Вчителем і підтримувати його справу в рамках нового напряму. Було оголошено про вихід зі складу Всесвітнього Центру Реального Айкідо і приєднання до Міжнародної Федерації Прикладного Айкідо. Одним з кроків, зроблених у зв’язку з цим, стала зміна назви на “Клуб Прикладного Айкідо” Київ “.

У 2018 році, з метою подальшого розвитку стилю і розширення Федерації, був створений Клуб Прикладного Айкідо “Лазар”, названий на честь сербського Царя Лазаря.

Грандмайстер Любомир Врачаревіч був дійсно великим Майстром і Людиною, у якої ми навчилися багато чому. Зараз його справу продовжують видатні Майстри:

 • Анна Врачаревіч (9 Дан);
 • Саня Врачаревіч (6 Дан);
 • Ігор Петрович (6 Дан);
 • Володимир Вокіч (7 Дан);
 • Бранко Брещанскі (6 Дан) і не тільки.

Але нам ближче саме той підхід і варіант техніки, який виконує Радоіца Спасовіч у рамках Прикладного Айкідо: його досвід, швидкість, точність, динаміка, принципи. Додати до цього харизму, енергетику і атмосферу, що панує на тренуваннях Майстра Радоіци, – для нас вибір був очевидний. Незважаючи на дуже високий рівень, наш Майстер продовжує вдосконалюватися і розвивати напрямок, постійно рухаючись вперед.

Навчання та семінари

Наші тренери були і є учасниками великої кількості семінарів під проводом таких Майстрів, як Любомир Врачаревіч, Радоіца Спасовіч, Ігор Петрович і Бранко Брещанскі. Ми проходили навчання і продовжуємо займатися безпосередньо в клубі засновника Прикладного Айкідо, Радоіци Спасовіча, в місті Белград, Сербія.

Головний тренер Клубу Прикладного Айкідо “Лазар” – Петровічев Юрій Олександрович. В якості асистента він брав участь в маніфестації, присвяченій святкуванню 45-річчя Реального Айкідо, яка проводилася в 2012 році в Сава Центрі (Sava Centar), найбільшому концертному залі Сербії і всієї колишньої Югославії. Уже в якості майстра Юрій Петровічев виступав на відкритій презентації Федерації Прикладного Айкідо, яка відбулася в 2018 році в м Белград, Сербія.

Наші Цілі

Найважливіше завдання, яке ми ставимо перед собою – це можливість дізнатися, що таке Прикладне Айкідо не через призму нашого бачення і сприйняття, а саме в тому форматі і вигляді, в якому його представляє наш Засновник, його учні та особисті асистенти.

Наша мета – дати можливість кожному бажаючому навчитися захищати себе в критичній ситуації. Вміти, перш за все, уникнути конфлікту. Спробувати погасити агресію в зародку або звести її нанівець. Але в разі, якщо це не виходить, бути в змозі дати відсіч.

Ми намагаємося створити атмосферу, побудовану на взаємоповазі та взаємопідтримці для того, щоб кожен учень, який приходить до нас, міг знайти нових друзів, соціалізуватися. Ми нагадуємо про важливість поваги до інших учнів і до старших.

У програму тренувань обов’язково включене фізичне навантаження, щоб дитина розвивалася не тільки в соціальному плані, а й у фізичному, росла міцною і здоровою. Ми стежимо за тим, щоб дорослі теж отримували необхідне навантаження, що дозволяє тримати себе в формі.

Якщо ви шукаєте для себе або для дитини заняття з самооборони, ми будемо раді вітати вас на наших заняттях. Тренування з Прикладного Айкідо для дітей і дорослих проводяться в Києві, як на правому, так і на лівому березі. Список залів і актуальний розклад можна знайти тут.