Корисні поради для тих, хто займається Айкідо

Корисні поради для тих, хто займається Айкідо

У нашій минулій статті Для тих, хто вирішив займатися Айкідо, ми розібрали досить велику кількість питань, які виникають у людей, що бажають записатися на айкідо або записати дитину. Однак ми також часто чуємо питання про те, як швидко можна досягти результатів. Приміром, батьки вирішили записати дитину в секцію айкідо в Києві і запитують, скільки часу потрібно для того, “щоб стати справжнім ніндзя”. Або дорослий, приходячи на пробне заняття, цікавиться, скільки часу йому буде потрібно на те, щоб якщо не стати Сталлоне, то хоча б бути в змозі постояти за себе в разі прояву агресії. Навряд чи хтось зможе дати однозначну і точну відповідь, але кілька рецептів, які обов’язково допоможуть досягти поставленої мети, у нас є.

Режим тренувань

Мабуть, одним з найважливіших моментів є дотримання режиму тренувань. Необхідно, щоб ваш тренувальний процес включав в себе:

 • достатне фізичне навантаження;
 • можливість відпрацювання прийомів самооборони, запропонованих до вивчення і повторення;
 • період відновлення, який дозволяє підійти до наступного заняття в оптимальній фізичній формі.

Іноді в житті трапляються ситуації, через які доводиться пропускати заняття. Всі ми люди, всі ми іноді хворіємо. І на цей випадок у нашому клубі діє система відпрацювання пропущених занять. Адже основний упор на тренуваннях в будь-якому випадку робиться на відпрацювання, закріплення і повторення техніки Прикладного Айкідо. Тренувальний план завжди вибудовується з урахуванням регулярного відвідування залу. Якщо ви хочете досягти результатів або ж хочете, щоб їх досягла ваша дитина, не забувайте, що зробити це можна тільки наполегливо працюючи кожне тренування. Тому якщо ви змушені пропустити заняття – його завжди можна відпрацювати і не допустити виникнення прогалин в навчанні. Всі подробиці щодо відпрацювання пропущених занять ви можете уточнити у наших тренерів.

Правильне харчування

Хочете досягти візуальних результатів? Харчуйтеся правильно. Ми не будемо агітувати вас переходити виключно на гречку і курячі грудки, але заперечувати важливість правильного харчування було б нерозумно.

 • По-перше, харчуватися потрібно регулярно. Це стосується і дорослих, і дітей. Перебиватися весь день кавою, а потім наїстися перед сном – вірний шлях до появи зайвих кілограмів, задишки і погіршення самопочуття. Тож необхідно харчуватися кілька разів на день. В ідеалі це 3 повноцінні прийоми їжі і два перекуси. Але знову ж таки, не до стану “важко дихати”.
 • По-друге, регулярне харчування дозволить вам не переїдати, а вашому організму – не накопичувати зайві жирові відкладення “про запас”.
 • По-третє, харчування має бути збалансованим. Ми не будемо розписувати детальну дієту, враховуючи, що у кожного організму є свої особливості. Але головне – обходитися без фанатизму. Адже спірне питання, що принесе більше шкоди – шкідливе харчування або регулярне сидіння виключно на білковій дієті. Вживайте овочі, фрукти, крупи, м’ясо, рибу і робіть це з розумом.
 • По-четверте, ми дуже рекомендуємо обмежувати себе у вживанні чіпсів, сухариків, солодкої газованої води та іншої шкідливої їжі. Можна скільки завгодно тренуватися, але укласти пачку чіпсів або пару чізбургерів після тренування – і результат навряд чи зможе вас порадувати.

Якщо ж ви всерйоз вирішили потурбуватися питанням здорового харчування, то ми б рекомендували звернутися до дієтолога, який для початку запропонує вам здати всі аналізи і вибудувати оптимальний для вас режим харчування.

Період відновлення і відпочинку

Хочете продуктивно тренуватися? Якісно відпочивайте. На кожному тренуванні потрібно викладатися на повну. Але для того, щоб викладатися кожне тренування, необхідно відновитися після попереднього.

Заняття в нашому клубі побудовані таким чином, щоб спершу розім’яти всі м’язи перед тренуванням і обов’язково провести заминку після нього. Але це тільки частина справи. Вкрай важливо давати організму відновити сили і кондицію. Найважливішою частиною відновлення є повноцінний сон. В середньому людині необхідно 8 годин сну, але ця цифра може варіюватися, залежно від особливостей кожної людини. Саме під час сну м’язи відновлюються, як і організм в цілому.

Повноцінне відновлення після тренування:

 • дозволяє перебувати в оптимальній формі для регулярних занять;
 • значно знижує ризик отримання травм;
 • покращує самопочуття;
 • мінімізує можливість появи проблем з концентрацією.

завершение-тренировки-айкидо

Ще одним хорошим способом відновлення буде прийом ванни. Тепла вода допомагає збільшити циркуляцію і поліпшити обмінні процеси в організмі, а також розслабити м’язи. Холодна рідше використовується для цих цілей, але сприяє зменшенню болю в м’язах, що з’явився внаслідок виснажливого навантаження.

Також добре використовувати контрастний душ, який має позитивний вплив на організм в цілому, і зокрема на судини, зв’язки і сполучну тканину. Поперемінний перепад температури змушує судини розширюватися і стискатися, що в свою чергу покращує потік крові і насичення тканин киснем, позитивно впливає на обмін речовин і як приємний бонус – допомагає легше вставати вранці. Звичайно, якщо у вас немає протипоказань до такого способу відновлення.

У стані фізичної втоми погіршується і психоемоційний стан, що також може негативно позначитися на самопочутті в цілому і тренувальному процесі зокрема. Які методи відновлення використовувати – залежить від вас. Ви можете спокійно їх комбінувати. Головне – пам’ятайте, що одним з найбільш правильних показників того, що організм відновився, є бажання піти на тренування.

Всі ці поради не догма і не панацея. Але якщо ви будете їх дотримуватися або стежити за тим, щоб їх дотримувалися ваші діти, які у нас займаються, то тренувальний процес буде значно ефективнішим і продуктивнішим. Що дозволить швидше досягти поставлених цілей.

Вкрай важливим фактором у досягненні результату є підтримка близьких, але про це ми розповімо в одній з наступних статей. Не забувайте підписуватися на нашу сторінку в соціальній мережі Фейсбук, для того щоб бути в курсі всіх новин і не пропустити появу наступної статті.