У житті кожної людини настає момент, коли вона вирішує спробувати для себе щось нове. Якщо Ви вирішили записатися на айкідо в Києві, то ми будемо раді бачити вас в нашому клубі. І для вашої зручності вирішили зібрати всі найбільш поширені запитання в одній статті і відповісти на них.
Перелік запитань від людей, які хочуть почати тренування, як правило, дуже схожий. І ось ключові з них:
Сьогодні постараємося максимально на них відповісти.
Дуже часто ми стикаємося з тим, що людина, яка хоче записатися в зал, знаходиться не в кращій фізичній формі. І питання полягає в тому, чи не буде це проблемою для початку тренувань. Але тут якраз і ховається відповідь. Адже люди займаються спортом для того, щоб поліпшити свою форму, підвищити витривалість і не тільки.
Завжди потрібно з чогось починати. Навіть якщо ви нічим не займалися раніше – це не буде проблемою. Ніколи не пізно привести себе до ладу. Все залежить тільки від вашого бажання. Безумовно, на тренуваннях ви отримаєте навантаження. Але ніхто не буде вимагати від вас витримувати темп і рівень тих, хто вже давно і регулярно займається. Ми завжди орієнтуємося на особисті можливості кожного учня. Тому ви зможете поступово набирати форму, відштовхуючись від ваших початкових даних.
Ми не є олімпійським видом спорту. Наша мета не медалі і кубки. Наше завдання – допомогти кожному, хто займається, стати кращим за самого себе. І робити це потрібно поступово і планомірно, без різких стрибків, щоб не нашкодити. Тож навіть якщо ви ведете малорухливий спосіб життя, можете бути спокійні – ми допоможемо вам поступово набрати форму.
Однією з найважливіших особливостей айкідо в цілому, а також Прикладного айкідо зокрема, є відсутність вікових обмежень. Немає різниці, в якому віці починати. Все залежить від того, які цілі ви перед собою ставите. До нас приходять люди абсолютно різного віку. Починати можна і в 20 і в 50 років. Більш детально про це можна прочитати в іншій нашій статті. Головне – це ваше бажання рухатися. На тренуваннях ви отримаєте:
Ніхто не відміняв простої істини про те, що рух – це життя. І якщо ви вирішили рухатися і розвиватися, то зовсім неважливо, яка дата записана у вас в паспорті.
Ми також досить часто стикаємося з питаннями про те, чи проводимо ми індивідуальні тренування, а також чи є у нас поділ на чоловічі і жіночі групи. На обидва ці питання хотілося б відповісти одночасно.
У нас немає поділу на чоловічі і жіночі групи, а також ми не проводимо індивідуальних занять. Причина дуже проста. Тренувальний процес в нашому клубі побудований таким чином, щоб ефект був максимально високим.
Але ми готові дати все це і в рамках загальної групи. На тренуваннях у нашому клубі завжди присутні кілька тренерів одночасно. В результаті чого ми встигаємо приділити увагу кожному, хто займається. Таким чином ви завжди отримуєте увагу тренера. У кожного з наших тренерів свої особливості і свій підхід. Ну і ми вже встигли поговорити про фізичне навантаження. Воно також дозується залежно від того, як давно ви займаєтеся. Тож навіть в рамках загальної групи ми намагаємося приділяти максимум уваги кожному.
Поділ на чоловічі і жіночі групи ми також не практикуємо. Все дуже просто: по-перше, не вважаємо це доцільним. По-друге, будемо чесними, ефективність тренування тільки підвищується, коли є можливість відпрацьовувати техніки з партнерами різної комплекції. Одна справа працювати зі звичною вагою. І зовсім інша – намагатися зробити техніку на людині, яка більша і сильніша за тебе. На партнерах різного зросту. Є свої особливості в роботі з тим, хто легший за тебе. Зрештою, ця різноманітність і допомагає розвиватися та вдосконалюватися.
Саме з цих причин ми вважаємо, що максимально ефективними будуть заняття в групах. Де ви однозначно отримаєте увагу тренерського складу, де більш досвідчені учні завжди зможуть допомогти новачкам, і де є можливість відпрацювати техніки на “супротивниках” з різних вагових категорій.
Безумовно, найзручнішим одягом для тренувань є тренувальне гі, або, як його називають, кімоно. Але для пробного тренування і на перших порах занять вам цілком вистачить зручного спортивного одягу. Шорти або штани, які не будуть обмежувати рухів, а також футболка.
В даному випадку набагато важливіше те, що ви вирішили почати займатися, а не те, в чому приходити на заняття.
Якщо ви вже колись займалися тим чи іншим видом єдиноборств і у вас залишилося старе кімоно, то ви також можете абсолютно спокійно взяти його з собою на тренування. Єдине що важливо – в разі якщо ви проходили якісь атестації за іншими видами єдиноборств, на наші заняття потрібно буде взяти з собою білий пояс.
Якщо ж ви з часом вирішите придбати кімоно, в цій статті ми розповідаємо про те, як саме підібрати тренувальне гі та коли його купувати: Форма для айкідо: коли ж все-таки купувати кімоно.
Тренувальний процес в нашому клубі обов’язково складається з декількох етапів:
Кожна частина тренування є дуже важливою. Гарна розминка дозволяє організму “розігрітися”, підготувати тіло до подальшого тренування і є базою для хорошого заняття. Основні цілі і завдання розминки:
Суть дуже проста. Правильно розігріваючи всі групи м’язів, ми плавно збільшуємо приплив кисню і рух крові по організму, внаслідок чого підвищується і температура в м’язових тканинах. Якщо якась частина тіла піддавалася травмі, то її розминці слід приділити більше уваги і ретельно її розігріти.
Тренування з айкідо для дорослих і дітей побудовані таким чином, що в процесі людина використовує практично всі м’язи свого тіла, тому розминці завжди необхідно приділяти особливу увагу і обов’язково розігріватися повністю.
Після розминки ми приділяємо увагу фізичним навантаженням, що спрямовані на:
Фізичне навантаження завжди є дозованим. І на початковому етапі тренувань може бути знижене з метою поступового набору форми. Все залежить від початкових якостей і самопочуття того, хто тренується.
Наступним етапом в тренувальному процесі завжди йдуть переміщення. Вся робота в айкідо побудована на переміщеннях. Прикладне Айкідо не є винятком. Адже саме ця частина тренувального процесу є базою для подальшого виконання технік самооборони. При правильному русі ми перенаправляємо атаку і інерцію супротивника, спрямовану на нас, щоб використовувати проти нього самого. Тому ми завжди приділяли, приділяємо і будемо приділяти переміщенням увагу на тренуванні, щоб вони стали звичними для того, хто займається.
Також обов’язковою частиною тренувального процесу є відпрацювання кувирків, уміння правильно падати. Дуже багато дорослих приходять на тренування зі словами про те, що вони бояться кувиркатися. Нерідко це пов’язано з негативним досвідом, отриманим в школі або в шкільному віці. Також часто ми можемо спостерігати страх кувирків у дітей. Наша задача:
На тренуваннях з айкідо для дорослих і дітей ми не будемо відпрацьовувати складні акробатичні елементи. Але обов’язково навчимо вас правильним перекатам і кувиркам. Від найпростіших до більш складних. Будемо вчитися правильно падати, щоб мінімізувати будь-яку можливість отримання травм. Поступово і поетапно долати страх. Повторимося, ми не олімпійська збірна і можемо приділити достатньо уваги кожному, щоб цей процес був максимально ефективний, незалежно від того, скільки часу для цього знадобиться.
Ну і, звичайно ж, найголовнішою частиною тренування є відпрацювання прийомів самооборони за системою Радоіци Спасовіча, Прикладне Айкідо. Наші тренери будуть раді допомогти, підказати і навчити всіх бажаючих.
Ми також будемо починати з основ. З найпростіших і базових технік, які будуть фундаментом і опорою подальшого шляху осягнення цього напрямку. Найголовніше – нікуди не поспішати, довіритися тренеру і пам’ятати, що хороша база є запорукою якісної роботи в майбутньому.
Тренерський склад, інструктори і старший учнівський склад Клубу Прикладного Айкідо “Лазар” завжди раді поділитися усіма напрацюваннями і знаннями, отриманими від наших Вчителів і Майстрів.
Хтось може переживати і довго міркувати над питаннями:
В даному випадку можемо сміливо сказати “дорогу подужає той, хто йде”. Все в ваших руках і залежить від вашого бажання. Ми будемо раді поділитися отриманими знаннями і навчити всьому, що вміємо самі. Так, щось може виходити не відразу. Так, іноді буде здаватися, що нічого не виходить. Ми не обіцяємо зробити з вас Великого Майстра за 2, 5 або 10 тренувань. Але саме завзятість і впертість дозволять вам досягти будь-яких висот і будь-яких цілей, які ви перед собою поставите.
Навіть у нас, у тренерів, бувають важкі дні, коли здається, що нічого не виходить і все валиться з рук. Саме в такі дні важливо ці самі руки не опускати і рухатися вперед. Адже не страшно впасти сто раз, головне – піднятися у сто перший. Можете бути впевнені, що завдяки завзятості і прагненню йти вперед можна досягти будь-яких цілей. Головне – не зупинятися. Якщо у вас ще залишилися якісь питання, або ви хочете дізнатися розклад занять і розташування наших залів, то всю інформацію можна знайти тут. Як і номери телефонів для зв’язку.
Будемо раді бачити вас на тренуваннях з Прикладного Айкідо в Клубі “Лазар”. Приєднуйтесь і давайте йти цим Шляхом разом.