Для тих, хто вирішив займатися Айкідо

Если вы хотите заниматься айкидо

Для тих, хто вирішив займатися Айкідо

У житті кожної людини настає момент, коли вона вирішує спробувати для себе щось нове. Якщо Ви вирішили записатися на айкідо в Києві, то ми будемо раді бачити вас в нашому клубі. І для вашої зручності вирішили зібрати всі найбільш поширені запитання в одній статті і відповісти на них.

Перелік запитань від людей, які хочуть почати тренування, як правило, дуже схожий. І ось ключові з них:

 • У мене погана фізична підготовка. Чи має це значення?
 • У чому мені приходити на перше заняття?
 • Чи є у вас індивідуальні тренування?
 • Чи є поділ на чоловічі і жіночі групи?
 • Як проходять заняття?
 • Чи впораюсь я?

Сьогодні постараємося максимально на них відповісти.

Фізична форма

Физическая форма в айкдо

Дуже часто ми стикаємося з тим, що людина, яка хоче записатися в зал, знаходиться не в кращій фізичній формі. І питання полягає в тому, чи не буде це проблемою для початку тренувань. Але тут якраз і ховається відповідь. Адже люди займаються спортом для того, щоб поліпшити свою форму, підвищити витривалість і не тільки.

Завжди потрібно з чогось починати. Навіть якщо ви нічим не займалися раніше – це не буде проблемою. Ніколи не пізно привести себе до ладу. Все залежить тільки від вашого бажання. Безумовно, на тренуваннях ви отримаєте навантаження. Але ніхто не буде вимагати від вас витримувати темп і рівень тих, хто вже давно і регулярно займається. Ми завжди орієнтуємося на особисті можливості кожного учня. Тому ви зможете поступово набирати форму, відштовхуючись від ваших початкових даних.

Ми не є олімпійським видом спорту. Наша мета не медалі і кубки. Наше завдання – допомогти кожному, хто займається, стати кращим за самого себе. І робити це потрібно поступово і планомірно, без різких стрибків, щоб не нашкодити. Тож навіть якщо ви ведете малорухливий спосіб життя, можете бути спокійні – ми допоможемо вам поступово набрати форму.

Вікові обмеження в айкідо

Однією з найважливіших особливостей айкідо в цілому, а також Прикладного айкідо зокрема, є відсутність вікових обмежень. Немає різниці, в якому віці починати. Все залежить від того, які цілі ви перед собою ставите. До нас приходять люди абсолютно різного віку. Починати можна і в 20 і в 50 років. Більш детально про це можна прочитати в іншій нашій статті. Головне – це ваше бажання рухатися. На тренуваннях ви отримаєте:

 • навантаження, що відповідає вашому початковому рівню фізичної підготовки;
 • можливість відволіктися від власних щоденних клопотів і “перемкнути” голову;
 • дружній колектив і душевну атмосферу.

Ніхто не відміняв простої істини про те, що рух – це життя. І якщо ви вирішили рухатися і розвиватися, то зовсім неважливо, яка дата записана у вас в паспорті.

Індивідуальні тренування і поділ на чоловічі і жіночі групи

Ми також досить часто стикаємося з питаннями про те, чи проводимо ми індивідуальні тренування, а також чи є у нас поділ на чоловічі і жіночі групи. На обидва ці питання хотілося б відповісти одночасно.

У нас немає поділу на чоловічі і жіночі групи, а також ми не проводимо індивідуальних занять. Причина дуже проста. Тренувальний процес в нашому клубі побудований таким чином, щоб ефект був максимально високим.

Що дають індивідуальні тренування?

 • увагу тренера;
 • персональний підхід;
 • індивідуальне навантаження.

Але ми готові дати все це і в рамках загальної групи. На тренуваннях у нашому клубі завжди присутні кілька тренерів одночасно. В результаті чого ми встигаємо приділити увагу кожному, хто займається. Таким чином ви завжди отримуєте увагу тренера. У кожного з наших тренерів свої особливості і свій підхід. Ну і ми вже встигли поговорити про фізичне навантаження. Воно також дозується залежно від того, як давно ви займаєтеся. Тож навіть в рамках загальної групи ми намагаємося приділяти максимум уваги кожному.

Поділ на чоловічі і жіночі групи ми також не практикуємо. Все дуже просто: по-перше, не вважаємо це доцільним. По-друге, будемо чесними, ефективність тренування тільки підвищується, коли є можливість відпрацьовувати техніки з партнерами різної комплекції. Одна справа працювати зі звичною вагою. І зовсім інша – намагатися зробити техніку на людині, яка більша і сильніша за тебе. На партнерах різного зросту. Є свої особливості в роботі з тим, хто легший за тебе. Зрештою, ця різноманітність і допомагає розвиватися та вдосконалюватися.

Саме з цих причин ми вважаємо, що максимально ефективними будуть заняття в групах. Де ви однозначно отримаєте увагу тренерського складу, де більш досвідчені учні завжди зможуть допомогти новачкам, і де є можливість відпрацювати техніки на “супротивниках” з різних вагових категорій.

Одяг для першого тренування

Безумовно, найзручнішим одягом для тренувань є тренувальне гі, або, як його називають, кімоно. Але для пробного тренування і на перших порах занять вам цілком вистачить зручного спортивного одягу. Шорти або штани, які не будуть обмежувати рухів, а також футболка.

В даному випадку набагато важливіше те, що ви вирішили почати займатися, а не те, в чому приходити на заняття.

Якщо ви вже колись займалися тим чи іншим видом єдиноборств і у вас залишилося старе кімоно, то ви також можете абсолютно спокійно взяти його з собою на тренування. Єдине що важливо – в разі якщо ви проходили якісь атестації за іншими видами єдиноборств, на наші заняття потрібно буде взяти з собою білий пояс.

Якщо ж ви з часом вирішите придбати кімоно, в цій статті ми розповідаємо про те, як саме підібрати тренувальне гі та коли його купувати: Форма для айкідо: коли ж все-таки купувати кімоно.

Тренувальний процес

Тренувальний процес в нашому клубі обов’язково складається з декількох етапів:

 • розминка;
 • фізичне навантаження;
 • відпрацювання базових переміщень Прикладного Айкідо;
 • кувирки;
 • відпрацювання прийомів самооборони.

Кожна частина тренування є дуже важливою. Гарна розминка дозволяє організму “розігрітися”, підготувати тіло до подальшого тренування і є базою для хорошого заняття. Основні цілі і завдання розминки:

 • поліпшення здатності м’язів до скорочення і розтягування;
 • зниження ймовірності отримання травм в процесі тренування;
 • підвищення ефективності подальшої частини тренування;
 • підготовка організму до подальших навантажень і не тільки.

Суть дуже проста. Правильно розігріваючи всі групи м’язів, ми плавно збільшуємо приплив кисню і рух крові по організму, внаслідок чого підвищується і температура в м’язових тканинах. Якщо якась частина тіла піддавалася травмі, то її розминці слід приділити більше уваги і ретельно її розігріти.

Тренування з айкідо для дорослих і дітей побудовані таким чином, що в процесі людина використовує практично всі м’язи свого тіла, тому розминці завжди необхідно приділяти особливу увагу і обов’язково розігріватися повністю.

Після розминки ми приділяємо увагу фізичним навантаженням, що спрямовані на:

 • підвищення м’язового тонусу;
 • зміцнення здоров’я;
 • підвищення фізичних якостей організму;
 • підтримання тонусу, пружності та еластичності тканин.

Фізичне навантаження завжди є дозованим. І на початковому етапі тренувань може бути знижене з метою поступового набору форми. Все залежить від початкових якостей і самопочуття того, хто тренується.

Наступним етапом в тренувальному процесі завжди йдуть переміщення. Вся робота в айкідо побудована на переміщеннях. Прикладне Айкідо не є винятком. Адже саме ця частина тренувального процесу є базою для подальшого виконання технік самооборони. При правильному русі ми перенаправляємо атаку і інерцію супротивника, спрямовану на нас, щоб використовувати проти нього самого. Тому ми завжди приділяли, приділяємо і будемо приділяти переміщенням увагу на тренуванні, щоб вони стали звичними для того, хто займається.

Також обов’язковою частиною тренувального процесу є відпрацювання кувирків, уміння правильно падати. Дуже багато дорослих приходять на тренування зі словами про те, що вони бояться кувиркатися. Нерідко це пов’язано з негативним досвідом, отриманим в школі або в шкільному віці. Також часто ми можемо спостерігати страх кувирків у дітей. Наша задача:

 • навчити кувиркатися правильно. Таким чином мінімізуючи будь-яку можливість отримання травм;
 • допомогти подолати страх, який, як правило, сковує тіло і підвищує ризик отримання травми саме через скутість і напруженість м’язів.

Кувырки в айкидо

На тренуваннях з айкідо для дорослих і дітей ми не будемо відпрацьовувати складні акробатичні елементи. Але обов’язково навчимо вас правильним перекатам і кувиркам. Від найпростіших до більш складних. Будемо вчитися правильно падати, щоб мінімізувати будь-яку можливість отримання травм. Поступово і поетапно долати страх. Повторимося, ми не олімпійська збірна і можемо приділити достатньо уваги кожному, щоб цей процес був максимально ефективний, незалежно від того, скільки часу для цього знадобиться.

Ну і, звичайно ж, найголовнішою частиною тренування є відпрацювання прийомів самооборони за системою Радоіци Спасовіча, Прикладне Айкідо. Наші тренери будуть раді допомогти, підказати і навчити всіх бажаючих.

Ми також будемо починати з основ. З найпростіших і базових технік, які будуть фундаментом і опорою подальшого шляху осягнення цього напрямку. Найголовніше – нікуди не поспішати, довіритися тренеру і пам’ятати, що хороша база є запорукою якісної роботи в майбутньому.

Тренерський склад, інструктори і старший учнівський склад Клубу Прикладного Айкідо “Лазар” завжди раді поділитися усіма напрацюваннями і знаннями, отриманими від наших Вчителів і Майстрів.

Хтось може переживати і довго міркувати над питаннями:

 • чи вийде у мене;
 • чи навчуся робити те, що потрібно;
 • чи моє це та ін.

В даному випадку можемо сміливо сказати “дорогу подужає той, хто йде”. Все в ваших руках і залежить від вашого бажання. Ми будемо раді поділитися отриманими знаннями і навчити всьому, що вміємо самі. Так, щось може виходити не відразу. Так, іноді буде здаватися, що нічого не виходить. Ми не обіцяємо зробити з вас Великого Майстра за 2, 5 або 10 тренувань. Але саме завзятість і впертість дозволять вам досягти будь-яких висот і будь-яких цілей, які ви перед собою поставите.

Навіть у нас, у тренерів, бувають важкі дні, коли здається, що нічого не виходить і все валиться з рук. Саме в такі дні важливо ці самі руки не опускати і рухатися вперед. Адже не страшно впасти сто раз, головне – піднятися у сто перший. Можете бути впевнені, що завдяки завзятості і прагненню йти вперед можна досягти будь-яких цілей. Головне – не зупинятися. Якщо у вас ще залишилися якісь питання, або ви хочете дізнатися розклад занять і розташування наших залів, то всю інформацію можна знайти тут. Як і номери телефонів для зв’язку.

Будемо раді бачити вас на тренуваннях з Прикладного Айкідо в Клубі “Лазар”. Приєднуйтесь і давайте йти цим Шляхом разом.